Koszty

Koszty operacji przepuklin pachwinowych

Podane poniżej koszty są orientacyjne. Dokładny koszt leczenia zostaje określony po badaniu chorego, w trakcie pierwszej wizyty. Po badaniu pacjent dostaje na piśmie - w mailu - dokładne informacje, co i ile będzie kosztowało. Żadnych niespodzianek! 

Jednostronna przepuklina pachwinowa

Znieczulenie miejscowe, nadzór lekarza anestezjologa, 2 godzinny pobyt po operacji w szpitalu, zaopatrzenie przepukliny „bez siatki” – koszt od 8400 zł
Znieczulenie przez anestezjologa (do kręgosłupa lub ogólne) z pobytem w szpitalu do następnego dnia, rano kontrola lekarska – koszt od 8800 zł

Kiedy są dodatkowe koszty leczenia? Gdy pacjent jest otyły, ma choroby serca lub płuc, przyjmuje leki pogarszające gojenie ran, ma zaburzenia krzepliwości krwi. Podwyższony koszt leczenia jest również przy dużej przepuklinie, schodzącej do moszny i trwającej przez wiele lat.

Obustronna przepuklina pachwiny

znieczulenie ogólne przez anestezjologa, pobyt w szpitalu do 24 godzin, kontrola lekarska przed wypisem  – koszt od 9800 zł; w znieczuleniu miejscowym nie wykonuje się operacji obustronnej przepukliny pachwinowej.

Operacja dwuczasowa dla przepukliny obustronnej

Gdy operacja ma być bez siatki - to przy przepuklinie obustronnej zalecana jest operacja dwuczasowa; na początku wykonuje się operację jednej strony (np. tej przepukliny, która jest większa albo bardziej dokucza) a po kilku miesiącach, po całkowitym zagojeniu – operuje się drugą przepuklinę (w drugiej pachwinie). Zwykle odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić ok. 3-6 miesięcy.

Sytuacje specjalne – przepuklina zaawansowana

Przepuklina mosznowa

Przepuklina schodząca do moszny: jest trudna do zaopatrzenia bez wykorzystania siatki, ale niekiedy jest to wykonalne. Koszt jest ustalany po badaniu pacjenta. Bywa, że wymagany jest dłuższy, 2-3 dniowy pobyt w szpitalu. Wyższy koszt leczenia niż typowej przepukliny.

Nawrotowa przepuklina pachwinowa

Jeżeli przy pierwszej operacji wszczepiono siatkę to niezwykle trudno, aby dokonać naprawę z wykorzystaniem jedynie tkanek własnych pacjenta. Reakcja wokół siatki jest tak duża (powstaje blizna), że uniemożliwia to naprawę bez wykorzystania istniejącej siatki lub wszczepienia nowej. Przy przepuklinie nawrotowej zalecana jest ponowna operacja metodą laparoskopową; koszt 9800 zł.

Operacja od przodu (cięcie w pachwinie), operacja od tyłu (laparoskopia)

Jeżeli pierwsza operacja była wykonana poprzez cięcie w pachwinie i jest nawrót przepukliny to ponowna naprawa powinna być laparoskopowa, od wnętrza jamy brzusznej. Wówczas układa się siatkę na tkanki niezmienione przez odczyn zapalny. Operacje laparoskopowe wykonywane są wyłącznie z siatką.

Ropienie rany

Przepuklina z ropieniem rany: przy aktualnym, toczącym się zakażeniu nie można wykonywać operacji leczącej przepuklinę. Najpierw należy wyleczyć zakażenie. Może polegać to na otwarciu rany, leczeniu miejscowym antyseptykami, leczeniu ogólnym antybiotykiem lub stosowaniu systemu podciśnieniowego VAC. Gdy była wszczepiona siatka - zwykle wymagane jest jej usunięcie. Gdy zakażenie jest wygojone a jest nawrót przepukliny ponowna operacja nie powinna naruszać miejsca, w którym toczyło się zakażenie (pewnie nadal są tam bakterie lub ich przetrwalniki). Zwykle stosuje się metodę laparoskopową (naprawa od wnętrza brzucha z siatką).​

zakazona rana

Przepuklina pachwinowa u kobiety

Przepuklina jedno/obustronna u kobiety: jak najbardziej można zastosować zeszycie bez użycia siatki​.

Opłatę za leczenie można rozłożyć na raty

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych. 

Aby korzystać dzwoń 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Przepukliny brzuszne - czy można bez siatki?

Można to zrobić w bardzo organiczonym zakresie - przy przepuklinach, których średnica otworu jest do 2 cm. Typowym przykładem są przepukliny pępkowe lub kresy białej. Gdy wymiar otworu przepuklinowego jest większy - powinno się użyć siatkę. Takie postępowanie jest powszechne na całym świecie. 

Poszerzenie kresy białej ( czyli rozejście mięśni prostych brzucha) - czy można bez siatki?

Celem operacji jest ponowne zbliżenie do siebie mięśni prostych brzucha. Rozejście mięśni, poszerzenie kresy białej następuje najczęściej w ciąży. U mężczyzn to efekt tycia brzusznego, gdy nadmiar tłuszczu podwyższa ciśnienie śródbrzuszne.

Przy kwalifikacji do tej operacji - należy ocenić, jakie jest ciśnienie wewątrz brzucha. Gdy osoba leżąca na płasko ma brzuch w poziomie (lub poniżej) klatki piersiowej - to wewnatrzbrzuszne ciśnienie jest niskie. Gdy brzuch wystaje powyżej - ciśnienie brzuszne jest wysokie. 

Przy niskim ciśnieniu w brzuchu (płaski brzuch) - wystarczające jest jedynie zeszycie rozejścia mięśniowego. Deformacja ściany brzucha powstała w ciąży. Po porodzie ciśnienie brzuszne wróciło do normy. Rana po zagojeniu stworzy silną bliznę. Normalne ciśnienie w brzuchu nie będzie zaburzać gojenia i w przyszłości nacisk na bliznę nie będzie nadmierny.

Inaczej postępuje się przy podwyższonym ciśnieniu brzusznym (duży brzuch). Rozejście mięśni prostych powstało wskutem wieloletniego nacisku na ścianę brzucha otyłuszczonych trzewi. Miejsce zeszycia mięśni należy wzmocnić siatką syntetyczną, gdyż samo zeszycie osłabionej tkanki może nie wystarczać. 

Uwaga - w tym nie pomogę

Zdarzają się telefony od osób, które chcą: szybko, tanio i "laserowo". Zwykle chodzi o porównanie kilku ośrodków. 

Z góry informuję, że nie biorę udziału w takich "zawodach". Moja cena nie jest najniższa. Moje terminy nie są najkrótsze. Leczenie u mnie to nie wizyta u kosmetyczki.

Aktualne terminy konsultacji

SMS o treści BEZSIATKI na tel. 603751335

Podam: terminy, nr telefonów do rejestracji i adresy miejsc konsultacji, podsumowanie informacji o operacji przepukliny bez siatki

Sprawdź, gdzie operuję. Miejsce jest wyjątkowe!

Konsultacje on-line

Masz przepuklinę pachwinową (rozpoznanie potwierdzone przez lekarza i/lub USG) i jesteś jest zdrowy/a -  termin operacji ustalę podczas konsultacji on-lineOmówię metodę i organizację leczenia. Termin rozmowy: SMS lub tel. +48 603751335. Więcej

Aplikacje: WhatsApp, Messenger, Skype, inne