Koszty leczenia

Podane poniżej koszty są orientacyjne. Dokładny koszt leczenia jestem w stanie podać po badaniu chorego, w trakcie pierwszej wizyty. Po badaniu pacjent dostaje ode mnie na piśmie - w mailu - dokładne informacje co i ile będzie kosztowało. Żadnych niespodzianek nie będzie. 

Jednostronna przepuklina pachwiny

znieczulenie miejscowe, nadzór lekarza anestezjologa, 2 godzinny pobyt po operacji w szpitalu, zaopatrzenie przepukliny „bez siatki” – koszt od 7000 
znieczulenie wykonane przez anestezjologa (do kręgosłupa lub ogólne) z pobytem w szpitalu do rana następnego dnia, rano kontrola lekarska – koszt od 8600 

jednostronna pachwinowa

Obustronna przepuklina pachwiny

Znieczulenie rdzeniowe lub ogólne – prowadzone przez anestezjologa, pobyt w szpitalu do 24 godzin, rano następnego dnia po operacji kontrola lekarska – koszt od 9800 zł; w znieczuleniu miejscowym nie wykonuje się operacji operacji obustronnej przepukliny pachwinowej.

obustronna pachwinowa

Zwykle zalecana jest operacja dwu-czasowa która polega na tym, że na początku wykonuje się operację jednej strony (np. tej przepukliny, która jest większa albo bardziej dokucza) a po kilku miesiącach, po całkowitym zagojeniu – operuje się drugą przepuklinę (w drugiej pachwinie). Zwykle odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić ok. 6 miesięcy.

Sytuacje specjalne – przepuklina zaawansowana

Przepuklina pachwinowa schodząca do moszny (mosznowa): jest trudna do zaopatrzenia bez wykorzystania siatki, ale niekiedy jest to wykonalne. Koszt ustalany po badaniu pacjenta. Bywa, że wymagany jest dłuższy 2-3 dniowy pobyt w szpitalu

mosznowa

Nawrotowa przepuklina pachwinowa: jeżeli przy pierwszej operacji wszczepiono siatkę to niezwykle trudno (wręcz jest to niemożliwe), aby dokonać naprawę z wykorzystaniem jedynie tkanek własnych pacjenta. Reakcja wokół siatki jest tak duża, że uniemożliwia prawidłową naprawę bez wykorzystania istniejącej siatki lub wszczepienia nowej. 

nawrotowa

Jeżeli pierwsza operacja była wykonana poprzez cięcie w pachwinie – ponowna rekonstrukcja powinna być laparoskopowa, od wnętrza jamy brzusznej. Wprowadza się siatkę do tkanki niezmienionej przez odczyn wokół siatki. Operacje laparoskopowe wykonywane są wyłącznie z siatką.

Ropienie rany

Przepuklina z ropieniem rany: przy aktualnym, toczącym się zakażeniu lub niedawno wyleczonym – postępowanie polega na usunięciu zakażonej siatki i wykonaniu naprawy z wykorzystaniem tkanek własnych pacjenta (są one wzmocnione poprzez odczyn zapalny, jaki toczył się przy zakażeniu) lub metodą laparoskopową (naprawa od wnętrza brzucha z siatką).​

powiklana

Przepuklina pachwinowa u kobiety

Przepuklina jedno/obustronna u kobiety: jak najbardziej można zastosować zeszycie bez użycia siatki​.

koszt obustronna

Opłatę za leczenie można rozłożyć na raty

mediraty logo h claim

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych. 

Aby korzystać dzwoń 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Przepukliny brzuszne - czy można bez siatki?

pepkowa 1

Można to zrobić w bardzo organiczonym zakresie - przy przepuklinach, których średnica otworu jest do 2 cm. Typowym przykładem są przepukliny pępkowe lub kresy białej. Gdy wymiar otworu przepuklinowego jest większy - powinno się użyć siatkę. Takie postępowanie jest powszechne na całym świecie. 

Poszerzenie kresy białej ( czyli rozejście mięśni prostych brzucha) - czy można bez siatki?

Celem operacji jest ponowne zbliżenie do siebie mięśni prostych brzucha. Rozejście mięśni, poszerzenie kresy białej następuje najczęściej w ciąży. U mężczyzn to efekt tycia brzusznego, gdy nadmiar tłuszczu podwyższa ciśnienie śródbrzuszne.

Przy kwalifikacji do tej operacji - należy ocenić, jakie jest ciśnienie wewątrz brzucha. Gdy osoba leżąca na płasko ma brzuch w poziomie (lub poniżej) klatki piersiowej - to wewnatrzbrzuszne ciśnienie jest niskie. Gdy brzuch wystaje powyżej - ciśnienie brzuszne jest wysokie. 

szczupla na pladko
otyly na plasko scaled

Przy niskim ciśnieniu w brzuchu (płaski brzuch) - wystarczające jest jedynie zeszycie rozejścia mięśniowego. Deformacja ściany brzucha powstała w ciąży. Po porodzie ciśnienie brzuszne wróciło do normy. Rana po zagojeniu stworzy silną bliznę. Normalne ciśnienie w brzuchu nie będzie zaburzać gojenia i w przyszłości nacisk na bliznę nie będzie nadmierny.

Inaczej postępuje się przy podwyższonym ciśnieniu brzusznym (duży brzuch). Rozejście mięśni prostych powstało wskutem wieloletniego nacisku na ścianę brzucha otyłuszczonych trzewi. Miejsce zeszycia mięśni należy wzmocnić siatką syntetyczną, gdyż samo zeszycie osłabionej tkanki może nie wystarczać. 

Uwaga - w tym nie pomogę

szuka gdzie taniej

Zdarzają się telefony od osób, które chcą: szybko, tanio i "laserowo". Zwykle chodzi o porównanie kilku ośrodków. 

Z góry informuję, że nie biorę udziału w takich "zawodach". Moja cena nie jest najniższa. Moje terminy nie są najkrótsze. Leczenie u mnie to nie wizyta u kosmetyczki.

Aktualne terminy konsultacji

Wyślij SMS o treści BEZSIATKI na tel. 603751335


Otrzymasz: terminy, nr telefonów do rejestracji i adresy miejsc konsultacji, podsumowanie informacji o operacji przepukliny bez siatki

Sprawdź, gdzie operuję. Miejsce jest wyjątkowe!

Esk8 jpg

Tutaj możesz się ze mną spotkać


Bydgoszcz, Gabinet, Mierosławskiego 9, tel. 603751335 – każda środa od 17.00
Warszawa, Centrum Medyczne Best-Med, Al. Jerozolimskie 87, tel. 22 628 62 81 / tel. 609 505 600 (co 3 tyg.)
Poznań, Klinika Endomedical, Chwaliszewo 19A, tel. 61 855 06 62 (co 3 tyg.)