PROF. DĄBROWIECKI - czyli ja

SD karykatura

1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny (tzw. belwederski, nominacja z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego).

Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005). W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W okresie kierowania przeze mnie Kliniką Chirurgii powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, przodujący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednym z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej w regionie i Polsce. W latach 2009-2012 byłem przewodniczącym Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy (co sobie bardzo cenię).


wygnanie z raju 1

Do 2012 roku pracowałem  w Szpitalu Uniwersyteckim " Jurasza" w Bydgoszczy. Umowy nie przedłużono, gdyż według dyrektora szpitala leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”.  

Po latach widzę, że wcześniejsza rezygnacja z pracy w wielkim szpitalu była słuszna (czas na młodych). Pracując jedynie prywatnie mam dużo więcej czasu dla leczonych przeze mnie osób. Staram się dobrze poznać pacjenta, dowiedzieć się więcej o jego życiu, stanie zdrowia, oczekiwania i lękach. Duże znaczenie ma dokładne wyjaśnienie przebiegu leczenia szpitalnego i poszpitalnego. Zależy mi, aby pacjent nie bał się operacji, miał ufność w dobry wynik leczenia. Jest dla mnie wielką przyjemnością, gdy pacjent jest zadowolony z przebiegu i wyniku leczenia.

Doświadczenie w chirurgii przepuklin zdobywałem  operując setki chorych. Pierwszą operację przepukliny pachwinowej wykonałem będąc jeszcze na studiach medycznych (1978!) pod okiem doświadczonych chirurgów, którzy zechcieli mnie uczyć (dr Andrzej Kapała, dr Stanisław Prywiński, dr Jerzy Romanowski i wielu innych).  Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w operacjach ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.  Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja praca z chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl

Operując przepukliny wykorzystuję wszystkie dostępne techniki - dostosowując metodę operacyjną do stanu pacjenta. Przy operacjach stosuję najnowsze techniki operacyjne, nowoczesne materiały i narzędzia. Operacje wykonuje w luksusowym prywatnym szpitalu Eskulap w Osielsku pod Bydgoszczą.

Artykuł z GW (10.02.2023) napisany na podstawie wywiadu ze mną

image x 1

Aktualne terminy konsultacji

Wyślij SMS o treści BEZSIATKI na tel. 603751335


Otrzymasz: terminy, nr telefonów do rejestracji i adresy miejsc konsultacji, podsumowanie informacji o operacji przepukliny bez siatki

Sprawdź, gdzie operuję. Miejsce jest wyjątkowe!

Esk8 jpg

Tutaj możesz się ze mną spotkać


Bydgoszcz, Gabinet, Mierosławskiego 9, tel. 603751335 – każda środa od 17.00
Warszawa, Centrum Medyczne Best-Med, Al. Jerozolimskie 87, tel. 22 628 62 81 / tel. 609 505 600 (co 3 tyg.)
Poznań, Klinika Endomedical, Chwaliszewo 19A, tel. 61 855 06 62 (co 3 tyg.)