met. Minimal Repair wg Muschaweck 

Muschaweck hernia

Opisuję technikę, gdyż osoba p. Muschaweck jest bardzo znanym i szanowanym chirurgiem przepuklin w Europie. Leczy wielu prominentnych sportowców i uzyskuje świetne wyniki. Metoda jej stosowana głównie przy dolegliwościach bólowych pachwiny - tzw. przepuklina sportowa (sport hernia). Nie należy tego mylić z przepukliną u sportowca.

Sport hernia - to nie jest tradycyjna przepuklina, w której dochodzi do wypchnięcia narządów wewnętrznych przez ścianę jamy brzusznej. Zamiast tego, sport hernia odnosi się do rozerwania lub przeciążenia mięśni brzucha lub ścięgien w okolicy pachwinowej. Często dotyka sportowców uprawiających dyscypliny wymagające intensywnego i nagłego używania mięśni brzucha i pachwin, takie jak piłka nożna, hokej, lekkoatletyka czy gimnastyka.

Objawy sport hernia mogą obejmować ostry ból w okolicy pachwiny, który nasila się przy aktywnościach takich jak bieganie, zmiana kierunku ruchu, czy też przy wykonywaniu ruchów wymagających intensywnego używania mięśni brzucha. Ból może ustępować podczas odpoczynku.

Diagnozowanie sport hernia może być trudne, ponieważ objawy często przypominają inne kontuzje pachwiny, a standardowe badania obrazowe, takie jak USG czy MRI, nie zawsze są w stanie wykryć niewielkie rozerwania mięśniowe czy ścięgienne. Leczenie zazwyczaj polega na odpoczynku, fizjoterapii oraz wzmacnianiu mięśni brzucha i pachwin. W niektórych przypadkach może być konieczna interwencja chirurgiczna, szczególnie gdy metody konserwatywne nie przynoszą poprawy.

Zapobieganie sport hernia wymaga odpowiedniego rozgrzewania przed aktywnością fizyczną, wzmacniania mięśni brzucha i pachwin, a także dbania o technikę i unikanie nadmiernego przeciążenia w trakcie ćwiczeń i gier sportowych.

11 lut 2015 Aspetar 1st World Conference on Groin Pain in Athletes.

Przepuklina? Niestety, konieczna operacja

Skorzystaj z pomocy doświadczonego chirurga 

Aktualne terminy konsultacji

SMS o treści BEZSIATKI na tel. 603751335

Podam: terminy, nr telefonów do rejestracji i adresy miejsc konsultacji, podsumowanie informacji o operacji przepukliny bez siatki

Sprawdź, gdzie operuję. Miejsce jest wyjątkowe!

Konsultacje on-line

Masz przepuklinę pachwinową (rozpoznanie potwierdzone przez lekarza i/lub USG) i jesteś jest zdrowy/a -  termin operacji ustalę podczas konsultacji on-lineOmówię metodę i organizację leczenia. Termin rozmowy: SMS lub tel. +48 603751335. Więcej

Aplikacje: WhatsApp, Messenger, Skype, inne