603751335

Prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki – kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny.
Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. W latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005).
W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Powstał wtedy w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej. Autor i współautor ponad 100 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 180 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012.

Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w szpitalu klinicznym Jurasza w Bydgoszcz. Leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”; przyznaję się….. tak było ?

Teraz leczę chorych jedynie w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.

Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów i prowadzenia badań naukowych. Pracę zawodową rozpocząłem w 1979 roku, ale już wcześniej – na studiach – operowałem przepukliny. W 2003 roku po raz pierwszy zoperowałem chorego z  powodu otyłości.


Poznaj opinie pacjentów

Profesor Dabrowiecki, to najlepszy fachowiec w Polsce w swojej dziedzinie. Jesli ktos ma problem z przepuklina, to lepszego nie znajdzie. Rzeczowy, konkretny i przyjazny. Na oddziale w Bydgoszczy panuje domowa atmosfera – pozdrawiam Pana Profesora i wszystkie Panie Pielegniarki oraz caly personel. Dziekuje za opiekę,

Łukasz K.

Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl

Byłam pacjentką Pana Prof. Dąbrowieckiego.Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu i b. wdzieczna mu za opieke nade mną.Miałam wielka przepuklinę brzuszną z komplikacjami ktorej leczenia nie chciał sie podjąć żaden inny fachowiec.Odsyłano mnie od lekarza do lekarza, dopiero jak trafiłam do Pana Profesora pozbyłam się mojego problemu.Obecnie po zabiegu czuję się świetnie, wróciła mi chęć do życia i uważam że to najlepszy specjalista w Polsce.Bardzo polecam tego chirurga.

Jolanta z Warszawy

Miałam to szczęście, że i ja byłam pod opieką profesora. Jestem zachwycona i pełna uznania dla jego profesjonalizmu, serdecznego stosunku do pacjenta. Cieszę się, że i my w Polsce mamy tak doskonałych lekarzy, którzy wracają nam chorym chęć do życia. Dziękuję profesorze.

Ewa z Włocławka

Sprawdź moje strony www